Ben hangi şehirde olursam olayım mutlaka orada yüzlerce yıldır ne hayatlar yaşanmıştır ne hikayeleri vardır bu şehirlerin diye sürekli düşünürüm hayal etmeye çalışırım. Viyana buna çok uygun bir şehir çok güzel, biraz hüzünlü yaşanmışlıkları yoğun hissedilen mekanlarla dolu müzik ve romantizm dolu.Hotel Sacher’e gittiğimde eşyaları duvarları dokunarak gezdim.

Hotel Sacher 1876 Yılında Eduard Sacher tarafından kuruldu,şekerleme ustası olan babası Avusturya devlet Şansölyesi için verilen bir resepsiyon için Sacher Turta’yı yaratarak ünlü oldu otelde bu pastayla anılmaya başladı. Kısa sürede Hotel Sacher dünyanın en iyi otellerinden biri oldu aristokratlar ve benimdiplomatlar otele akın ettiler.Şehrin en işlek caddesinde bulunan çok nostaljik bir otel ,opera sonrası Red room da birşeyler yemek çok havalı , Kafe Sacher giderseniz şnitzeli mükemmel sonrasında kahve ve sacher turta çook tavsiye edilir.

Hotel Sacher bugüne kadar ünlü konukları ağırladı. Bunlardan bazıları İmparator Franz Joseph aynı zamanda Kral Edward VIII ve Madam Simpson , Kraliçe Elizabeth II ve Prens Philip , Prens Rainier III Monaco ve Grace Kelly , Başkan John F. Kennedy ve diğerleri. Operaya yakın olmak, Hotel Sacher için bir ayrıcalık tabiiki otel sanatçılar arasında da popüler olmuştu Herbert von Karajan , Leonard Bernstein , Leo Slezak , Placido Domingo , José Carreras ve Rudolf Nureyev . John Lennon ve Yoko Ono bunlardan bazıları.