Kızılhaç balosu  belki de Monaco’nın takviminde en sansasyonel olaydır.. Prens Rainier III tarafından 1948 yılında başlatılan ve her yıl geliri Kızıl Haç kuruluşuna yardım için kullanılmak üzere bağışlanır.66. sı düzenlenen Kızıl Haç  balosu her yıl Prenses Grace tarafından organize edilirdi . Annesi Prenses Grace’in ölümünden sonra Prens Albert Monako ve güzel eşi Charlene Wittstock  Kızıl Haç başkanı olarak bu baloları organize ediyorlar.
850 pırıltılı konuk Prensliğin en gösterişli davetine gelebilmek için birbiriyle yarıştı .Balonun yapıldığı mekan Salle  des Etoiles  parlak ışıklar ve lüks avizeler süslenmiş tema olarakda masalar ve tavan haç seklinde düzenlenmiştir.
Her yıl dünyanın hayırsever elit ve ünlü kişileri ağırlanır.   Bu yıl gözler 5 aylık hamile Monaco Prensesi CHARLENE’nin üzerindeydi ,prenses Christian Dior moda evinin hazırladığı gece mavisi tafta bir tuvalet giymiş , .ortalıkta bebeklerin ikiz olduğu söylentileri dolaşıyordu  36 yaşındaki prensesin yıl sonunda doğum yapması bekleniyor.
Davetlileri Zhang Zhang Monte-Carlo Filarmoni Orkestrası kemancıları karşıladı,
Onur konuğu Diana Krall
Bu yıl, Gala Komitesi  doğal bir  duygusallık ile caz söyleyen ,Kanadalı büyük çaz ustası Diana Krall’ı  ağırladı. Galanın geliri Kızıl Haç’a bağışlandı.
 .