Bu gün İngiliz konsolosluğunda DAMAS mücevheratın düzenlediği sevgili Dilek Ertek’in organize ettiği çok zarif bir davete konuk olduk .Davet İngiliz kraliyet ailesinin mücevhercisi olarak bilinen GARRARD ‘IN efsanevi mücevherlerini bizlere sergilemek içindi . Dünyada bilinen en eski eski mücevherci olan GARRARD 1735 yılında LONDRA Pantom str de atölye olarak açıldı.

1840 yılında kraliçe Victoria GARRARD’a gümüş eşyalar, ve hediyelik eşyalar yaptırmaya başladı , sonrasında Kraliyetin daimi mücevhercisi oldu, kraliyet tacının sembolü olan TUDOR GÜLÜ ve önce Lady Diana’nın şimdide Kate Middleton’ın nişan yüzüğü olan safir yüzük GARRARD

Atölyelerinde imal edilmiştir . Kraliyet ve yüksek sosyeteye , aristokratlara taç ve mücevherler hazırlamıştır. Londra kalesinde daimi olarak kraliyet ailesi için hazırladığı mücevherler sergilenmektedir ve ziyarete açıktır. Biz bugün gözümüzüde gönlümüzüde kıymetli taşların maharetli ellerde sanat eserine dönüşen bu mücevherlerle şenlendirdik .Teşekkürler DAMAS Teşekkürler GARRARD .