RİSTORANTE la BRİCİOLA

Şurada sömestr tatiline sayılı günler kaldı ,kızım öğrenciyken bizde bu tatilleri takip ederdik sonrada kayak merkezlerine yada hem çocukların eğleneceği hemde bizim birazcık keyif yapabileceğimiz bazı şehirlere giderdik. Tabii hep çocuklu gruplarla gittiğimiz için , Allahım şu tatil bitsede eve dönüp dinlensek diye dua ederdik, bir çok ana babanında aynı şeyleri hissettiğine eminim.Ama genede keyfini çıkarın çok çabuk büyüyorlar ve ben şimdi o günleri çok özlüyorum.

Şimdi MİLANOYA yolu düşeceklere bir kaç muhteşem lokanta adresi vereceğim. Ama tabii önce DUOMO kilisesine gidipdileklerinizi dileyin, ben diledim Allah beni bu enerjisi yüksek evinde geri çevirmedi.

Sonrada gelelim yemek yiyeceğimiz mekanlara ilk lokantamız LA BRİCİOLA

Via Solferino, 25 20121 Milano İtalya
tel +39026551012?
LA BRİCİOLA sıcacık çok samimi bir yer kendinizi evinizde gibi hissediyorsunuz 3o yıldır Milano’da çok keyifli bir mekan insan ne yiyeceğini şaşırıyor ben tipik İtalyanlardan şaşmayın derim. Makarnalar siz siparişinizi verdikten sonra hamurdan makarnaya dönüşüyor ve pişiriliyor o arada siz mükemmel et tabağını ve taze pesto soslu mozerellalarını ve taze pişmiş ekmekleri ile yemeye başlayabilirsiniz ,bir kere herşey taptaze ,şaraplar özel mahzenlerinden çıkarılıp servis yapılıyor ,makarnadan sonra harika tatlılar ve kahvenizle birlikte geliyor. Noktayıda ev yapımı limonçello ile koyuyoruz. Keyfiniz bol olsun. M