Bir kitap düşünün kapağını açtığınız andan başlayarak 24 saat içinde bitirmeniz gerekiyor kitaba bağlı bir aygıt sürekli geri sayıyor ,herkesi bilmem ama ben okuyamam okusamda anlamam ayrıcada kitap kendini imha etmeden benim sinir sistemim otomatikman imha olur.

 ABD’li ünlü yazar James Patterson, kreatif bir ajansla işbirliğine giderek dijital kitap tecrübesini çok yeni bir boyuta taşıdı. Yazarın Private Vegas adını verdiği son romanı, kendini imha edecek şekilde tasarlandı.Patterson, Mother adlı ajansla ortak gerçekleştirdiği projenin kendi fikri olmadığını ancak ‘televizyon ve sinema gibi her türlü yayın türüyle rekabetin zorunlu olduğunu’ belirtti. Günümüzde geçmişi anımsatan kitapçıların kalmadığını söyleyen Patterson, bakılabilen kitap sayısının kısıtlandığını ve bu tür projeyi bu yüzden beğendini ifade etti.

 Gerilim dolu okuma deneyimi

 Private Vegas’a sahip olacak okuyucular, okudukları süre içinde sayfaların üzerindeki geri sayım ekranından ne kadar süreleri kaldığını görecek.Gerilimi artırmak için eklenen bir özellik sayesinde, okuyucular kitaba sahip diğer okuyucuların ne kadar vakti kaldığını görebilecek ve onlardan zaman çalabilecek.