Bir süredir özellikle Avrupa ülkelerinde süregelen mali kriz etkisiyle lüks markalar ciddi bir sorunla karşı karşıya geldiler bunuda bahane ederek sürekli konulu ara defileler düzenliyorlar . 2015/2016 kış sezonu defilesi Paris Grand Palais ‘da kumarhane dekoru içinde düzenlendi.

Kristen Stewart, Geraldine Chaplin, Rinko Kikuchi, Rita Ora, Lara Stone, Vanessa Paradis, Stella Tennant ve Julianne Moore Tüm oyuncular hazır olduğuna göre, Chanel’in gazinosu Le Cercle Prive´’de blackjack oynamaya başlayabilir ya da rulet masasına geçebilirsiniz. Hangi numarayı seçeceksiniz? Elinizdeki kartlar ne kadar iyi? Dikkatli davranmanız lazım. Rakipleriniz bir hayli dişli.

 

Karl Lagerfeld, Couture 2016 koleksiyonunu tanıtmak için Grand Palais’ı devasa bir gazinoya dönüştürüyor. 20. yüzyılda var olmayan teknolojiden yararlanarak moda evinin ikonik ceketini 21. yüzyıla uyarlayan Lagerfeld, yaptığı çizimlerini 3D lazer baskı kullanarak hayata geçiriyor. Tasarımcının yenilikçi bakış açısını ve moda evinin tarihinde yaptığı değişikliği göz önünde bulundurduğumuzda neden bir gazinoda olduğumuzu daha da iyi anlıyoruz. Chanel’in bünyesine dahil olan yeni örmeler, Karl Lagerfeld’in oynadığı kumarda kazandığının bir göstergesi.