Bu yılki teması  Camın Arkasından Bakmak’ olan Metropolitan Müzesi Kostüm Enstitüsü Galası önceki akşam New York’da düzenlendi. Sinema moda ve müzik camiasından ünlü isimlerin katıldığı etkinlikte transparan kıyafetler dikkat çekiyordu ,1948’den beri her yıl düzenlenen .

Moda dünyasının Oscar’ı olarak kabul edilen gecede, ünlüler ve elbiseleri renkli görüntülere sahne oldu. Her yıl şov yıldızlarının ne giyeceklerinin merak edildiği ve şıklık yarışının yapıldığı gece, Amerika da yılın en önemli moda organizasyonu olarak kabul ediliyor.

Sinema, moda ve müzik camiasından ünlü isimleri ağırlayan MET Gala, aynı zamanda en büyük yardım gecelerinden biri. .Gala gecesinde cesur transparan kıyafetler yine vazgeçilmezlerdendi.

Kim Kardashian, Roberto Cavalli imzalı transparan elbisesiyle görüntülenirken, Beyonce, Givenchy’i tercih etti. Jennifer Lopez ise Atelier Versace imzalı kırmızı kıyafetiyle göz kamaştırdı.

Victoria’s Secret meleklerinden Miranda Kerr, Louis Vuitton elbisesi ve Giuseppe Zanotti ayakkabılarıyla sadeliği tercih etti. Adriana Lima, Marc Jacobs’un tasarımını taşırken, Rosie Huntington – Whiteley’in kıyafeti Versace markaydı.