Hayatımıza renkler katan hayal dünyamızı zenginleştiren ,yerli yabancı oyuncular yavas yavaş bizi terkedip gidiyorlar.Ben hiç vazgeçmiyecek bir romantiğim ve gözüken oki öylede göçüp gideceğim,benim hayallerimdeki erkekler kadına porselenmiş gibi dokunmaya kıyamazlar.

Tabiki bunda da sinema sever bir kuşağın çocukları olmanın rolüde büyük.Ben hala Doris Day ,Rock Hudson filmlerindeki gibi bir aşk ve aile hayalini kuruyorum. Bana bu hayalleri kurduran  perdedeki yıldızlardı İşte LAUREN BACALL bunlardan biriydi .

 LAUREN BACALL Eylül 1924, Bronx da doğdu Ağustos 2014,New York da öldü. Oyuncu ve eski model. 1940′larda başladığı sinema oyunculuğunu günümüze dek sürdürmüştür. Bacall, genelde buğulu sesi ve bakışlarıyla da tanınmaktadır.

 En tanınmış rollerini The Big Sleep (1946) veDark Passage (1947) filmlerinde canlandıran aktris, How to Marry a Millionaire (1953) veDesigning Woman (1957) gibi komedi filmler ile komedi türündeki başarısını göstermişti. Buğulu ses tonu ile ilgi çeken ve 1940′ların moda ikonlarında biri sayılan Bacall, ünlü sinema oyuncusu Humphrey Bogart’ın da eşiydi. Frank Sinatra’yla da zamanında ilişki yaşadığı da bilinir.